דו ירחון לספרות של אגודת הסופרים

דבר העורכת

כל העסק הזה של האמונה

גיליון "אמונה" רואה אור פסט תקופת החגים, תקופה שמסכמת משפחתיות אינטנסיבית, חילופי עונות, מנהגים, כאבים ושמחות, ולחלק מאיתנו גם התמודדות עם שאלות אמוניות.

  אנחנו חיים בתקופה מוזרה, משברית ומרתקת מן הצד האמוני; תקופה מלאת שאלות, שזקוקה לספרות עברית שתגבה אותה.

  נדמה כי הכותבים המשתתפים בגיליון הנוכחי של כתב העת מאזנים בחרו בספרות כדת וכמצפן רוחני.

  במסות, השירים והסיפורים המובאים לפניכם תמצאו דיאלוג עם השגחות עליונות (ברבות), הטלות ספק וחיפוש עוצמתי אחר תשובות, מזורים ותובנות מסוגים שונים. האמונה בבני אדם, בדור הבא, בזוגיות, בלבדוּת, באני הפנימי וביופיו של העולם החיצוני שזורה בין המילים והמצבים המתוארים בטקסטים, לעיתים באופן מפורש, לעיתים באופן דק, אך עיקש.

  האמונה הגדולה שניצבת כמפרש איתן מאחורי גיליון "אמונה" היא שלספרות יש כוח ומקום להפיח חיים במקומות החשוכים, מלאי הספקות, הכואבים, חסרי הצדק.

  בין הכותבים המשתתפים בגיליון: תמר וייס גבאי, ויקי כהן ויעל בארי במסות מאירות עיניים; סיפורים קצרים ומקוריים מאת ים טרייבר, בלה שגיא, רועי סלמן, דבורה דויטש, שירה כרמי ומוטי פוגל; וכן שירים חדשים מאת לורן מילק, יעל סטטמן, גרגורי גורדון, יוסי יזרעאלי, רעיה ג'קסון זלקינד, גיא עינת, גילת קול, דנה גולדברג ועוד, לצד ביקורות ספרות ועשרות טקסטים נוספים.

  גיליון זה שם דגש על צרור קולות חדשים בספרות העברית, שליקטנו ורקמנו זה לצד זה, כל אחד על שום יופיו וצורתו הייחודית, בדומה לדימוי מאת אברהם קורנפלד שמעטר את הכריכה.

  במה אנחנו מאמינים כשאנו כותבים?

  בגיליון שלפניכם ישנה התחלה של תשובה.

שלכם
שרי שביט
עורכת מאזנים

גיליון אמונה - אוקטובר 2022 - כריכה אחורית
גיליון אמונה - מאזניים, אוקטובר 2022
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp